جریمه‌های بیست هزار تومانی در انتظار 
کنترل زوج و فرد از اسفند با دوربین

رییس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: از اوایل اسفندماه محدوده طرح زوج و فرد به صورت دوربین نظارت خواهد شد و نیروهای اجرایی به تدریج جمع آوری می‌شوند. به گزارش سایه، سرهنگ حسینی روز سه شنبه در یک نشست خبری افزود:‌ همزمان با کنترل محدوده زوج و فرد با دوربین، به تدریج نیروهای اجرایی را جمع‌آوری خواهیم کرد جریمه ورود به محدوده زوج و فرد 20 هزار تومان است. سرهنگ حسینی با اشاره به کاهش نرخ صدور جریمه در مناطق مجهز به دوربین، گفت: دوربین‌های ثبت سرعت نسبت به سال گذشته 58 درصد افزایش داشته اما در مقایل جریمه آنها 7درصد کاهش یافته است. همچنین میزان دوربین‌های ورود به محدوده طرح ترافیک 17 درصد افزایش داشته اما در این مناطق نیز اعمال قانون کمتر شده است که ما نیز دنبال همین هستیم. به گفته رییس پلیس راهور تهران بزرگ، از ابتدای اسفند امسال مجموعا 113 دوربین شامل چراغ قرمز، خروج از طرح ترافیک و سرعت که در محدوده زوج و فرد فعال هستند، به ثبت تخلفات ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد هم خواهند پرداخت و در حقیقت این دوربین‌هاکاربری دوگانه دارند. وی همچنین گفت: فاز دوم این طرح اردیبهشت ماه سال آینده اجرایی خواهد شد و بر اساس ان تعداد 125 دوربین در معابر ورودی و تعداد 50 دوربین هم در محدوده داخلی تخلفات ورود و تردد در محدوده زوج و فرد را ثبت خواهند کرد. سرهنگ حسینی همچنین گفت: 1000 دوربین کنترلی در پایتخت داریم که این‌ها قابلبت چرخش 360 درجه‌ای هستند. رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح "ایست به احترام زندگی" به شکل پررنگ در دو منطقه 6 و 8 ادامه داد: به طور کلی 98 درصد رانندگان رعایت می‌کنند و پشت خط ایست متوقف می‌شوند.

تخلفات راهنمایی و رانندگی

حسینی در مورد میزان تخلفات راهنمایی و رانندگی در ۹ ماهه نخست امسال گفت: حدود ۱۲ میلیون فقره تخلفات راهنمایی و رانندگی در تهران ثبت شده است که از این میزان ۴ میلیون و ۵۰۰ فقره تخلف توسط دوربین‌های پلیس راهور به ثبت رسیده است.

تلفات در تصادفات

او ادامه داد: در 9 ماهه سال گذشته ۵ هزار و ۶۶۰ نفر بر اثر تصادفات فوت کرده‌اند که امسال به 497 نفر رسیده است و ۱۲ درصد کاهش داشته است. او گفت: همچنین تصادفات جرحی 11 درصد و خسارتی هم 14 درصد نسبت به سال 92 کاهش داشته است.

افزایش تعداد دوربین‌ها

حسینی با تاکید بر اینکه رویکرد پلیس راهنمایی و رانندگی افزایش دوربین‌ها و تجهیزات الکترونیکی به جای ماموران پلیس است گفت: به صورت کمی ‌در محدوده طرح ترافیک 7 درصد، در محدود ورود ممنوع 50 درصد، سرعت غیرمجاز 58 درصد نصب دوربین‌ها نسبت به سال 92 رشد داشتند. او ادامه داد: افزایش دوربین‌ها سبب شد تا نسبت به سال قبل جرایم راهنمایی و رانندگی 7 درصد کاهش یابد. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در حال حاضر 6 هزار تفاطع داریم که 800 تقاطع توسط سیستم هوشمند می‌شود و امیدوارم تا پایان سال 94 یا اوایل سال 95، تمام تقاطع‌های اصلی مجهز به دوربین‌های ثبت تخلف شوند.

نمره منفی

حسینی 10 تا 11 صبح و 4 تا 6 بعدازظهر را زمان اوج ترافیک دانست و گفت: تا کنون 2500 راننده نمره منفی داشتند که تا 6 ماه از رانندگی محروم هستند

 

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
تاکنون هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است !
مطالب دیگر این شماره
:: دمیس روسس، خواننده سرشناس یونانی درگذشت
:: دخترک گل‌فروش چشم‌هایش برای تئاتر برق می‌زند
:: کنترل زوج و فرد از اسفند با دوربین
:: یارانه مطبوعات سه برابر خواهد شد اگر ...
 
1 visitors online
شما در اینجا قرار دارید :
شماره : شماره 564
تاریخ : هشتم بهمن هزارو سیصدو نودو سه
سال : 1393
پر بازدید ها
با اضافه شدن ۸۵کاروان جدید؛ ثبت‌نام کاروان‌های عمره در تهران آغاز شد
امان از درد شست پا!!
همه ی ما 3 اکتاو صدا داریم
پردرآمدترین شغل‌های ایران را بشناسید
با صدای یوگی، گلویت را آزاد کن
آواز و آگاهی
تماس با ما
درباره ما
اخبار
نگاهي به فيلم يك روش خطرناك؛ انساني بس بسيار انساني
پیوند ها
ایران طراح
تابناک
فارس نیوز
خبر آنلاین
قانون
صفحه اصلی   |   درباره ما   |   اشتراک   |    اخبار   |   جستجو   |   تماس با ما
Error
طراحی سایت و میزبانی وب : ایران طراح